O szkołach Dla kogo?
Wsparciem objęci są wszyscy uczniowie, w szczególności mający problemy w nauce, wysoką absencję w szkole, uzależnienie od alkoholu i narkotyków, problemy w domu rodzinnym, wczesne macierzyństwo, problemy okresu dojrzewania oraz złą sytuację materialną w rodzinie, zarówno podczas podejmowania decyzji jak i w trakcie kontynuowania nauki w szkole. Nasze szkoły współorganizują z hufcem 11-19 zajęcia rozwijające zainteresowania i dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów wymagających szczególnego wsparcia lub pomocy psychologiczno-pedagogicznej adekwatnie do rozpoznanych potrzeb.
Organizujemy pomoc w sytuacjach kryzysowych w rodzinie danego ucznia. Motywujemy młodzież do udziału w zajęciach wyrównawczych i dodatkowych. Szczególną opieką otoczone są młode matki, które niejednokrotnie nie mają pomocy i wsparcia od swoich bliskich. Dzięki temu mają szansę skończyć szkołę i uzyskać wykształcenie.
Priorytetem naszych szkół jest również zdobycie wykształcenia podstawowego oraz zawodowego na poziomie szkoły branżowej I stopnia. We współpracy z OHP 11-19 w Słupsku szkoła organizuje i monitoruje osiągnięcia uczniów w zakresie realizacji praktyk zawodowych u pracodawców oraz wspólnie z OHP motywujemy uczniów do uczestnictwa w różnego rodzaju formach aktywności sportowych, teatralnych, wycieczkach, konkursach oraz projektach unijnych.
Najważniejszym priorytetem w naszych szkołach jest przywrócenie młodzieży społeczeństwu poprzez pracę i naukę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości, wzmocnienie u niej poczucia własnej wartości oraz odszukania przez nią właściwej drogi w życiu.
Warunki lokalowe szkoły
Niepubliczna Szkoła Branżowa I stopnia „Złoty Fach” oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Sukces” w Słupsku mieszczą się w budynku firmy „FAMAROL” w Słupsku przy ul. Przemysłowej 100 już od 1 września 2008 r. Budynek posiada pozytywną opinię powiatowego inspektora sanitarnego oraz pozytywną opinie Państwowej Straży Pożarnej.
Szkoła posiada niezbędne pomoce i sprzęt do realizacji zadań statutowych takie jak komputery, rzutniki multimedialne, grafoskopy, mikroskopy, mapy, plansze i filmy dydaktyczne oraz podręczniki.
Kształcenie ogólne odbywa się na terenie szkoły w klasach wielozawodowych, a kształcenie teoretycznych przedmiotów zawodowych odbywa się w ośrodkach kształcenia zawodowego w Słupsku i Bytowie.
W budynku znajduje się:
- 6 przestronnych sal dydaktycznych;
- sala komputerowa wyposażona w 18 stanowisk komputerowych;
- sala gimnastyczna i siłownia;
- świetlica;
- biblioteka z 1500 książkami dydaktycznymi, słownikami, pozycjami do nauki zawodu, programami do nauki zawodu na płytach i na zajęcia ogólnokształcące, filmoteką z 350 filmami oraz 10 stanowiskami komputerowymi.
Praktyki
Praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawców na terenie miasta Słupska i okolicznych gmin. Uczniowie mają status młodocianego pracownika. Umowy o pracę podpisywane są za pośrednictwem Ochotniczego Hufca Pracy 11-19, z którym szkoła ma podpisaną odrębną umowę. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu sprzedawca z 3 stanowiskami egzaminacyjnymi wyposażonymi w niezbędny sprzęt do przeprowadzenia egzaminu.